Muhasebe-SMMM-Yeni TTK-Yeni Borçlar Kanunu-AGİ-2012-Pratik Bilgiler-SGK-Bağ-Kur-Emekli Sandığı-Beyanname Rehberi-Transfer Fiyatlandırması-Özelgeler-Yönetmelikler-Sirküler-Soru-Cevap-SMMM Staj Rehberi-Ücretsiz SMMM Sınavları-Mali Takvim-Basel II-YMM-Ekonomi-Finans-Maliye-Güncel Bilgi Kaynağı

Tam Görünüm: GEÇ VERİLEN BEYAN DAVA KARAR!
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
GEÇ VERİLEN BEYAN... KESİLEN CEZA... EDİLEN VE TÜRK MİLLETİ ADINA KAZANILAN DAVA...

KARAR İLİŞİKTE... HAYIRLI OLSUN CAMİAMIZA...!
sevgili arkadaşlar, 2005 yılında tasfiyeye girmiş olan firmanın, tasfiye sürecinin bitmesi 04.01.2007 yılında bitmiştir. Tasfiyenin bitmesiyle birlikte kapanış evraklarını vergi dairesine götürdük ve kapandı,herşey tamam dendi. Ancak geçen vergi borçlarının yapılandırılması için bir kagıt geliyor firmanın eski adresine, gelin borçlarınızı taksitlendirin diye. Vergi dairesine gittiğimizde 2006 yılı için Form Ba-Bs verilmediğinden dolayı ceza kesildiğini öğreniyoruz. ki daha önce bu ceza ile ilgili hiçbir ihbarname ve bilgilendirme elimize ulaşmamıştır. Bunun dışında 2007 yılına ait 4 gün için kurumlar vergisi beyanı ve kdv beyanı isteniyor(burada haklılık payları var)
BENİM KAFAMA TAKILAN MEVZUU BU BEYANNAMELERİ İNTERNET ORTAMINDA VERMEMİZ MECBURİ FAKAT DAVA AÇSAK KAZANABİLİR MİYİZ? YOKSA 4-5 MİLYAR CİVARINDA CEZAYA MARUZ KALACAK MIYIZ?

ELİNDE İSTANBUL VERGİ MAHKEMELERİ İLE İLGİLİ KAZANILMIŞ DAVA KARARI VE GEREKÇESİ OLAN VAR İSE PAYLAŞIRSA ÇOK SEVİNİRİM.
HERKESE SAYGILAR
DÜN MERSİN'DE 355.MADDEYE GÖRE KESİLEN CEZAYA KARŞI AÇILAN DAVA KAZANILMIŞTIR...

ESAS NO:2008/1359
KARAR NO:2009/643

BİLGİNİZE!
Karar örneği varmı hangi maddeye göre kabul edilmiş _?
ONUDA EDİNİR EDİNMEZ SİTEYE EKLEYECEĞİM...
Ok üstad paylaşım için tskler...
Referans Adresler