Muhasebe-SMMM-Yeni TTK-Yeni Borçlar Kanunu-AGİ-2012-Pratik Bilgiler-SGK-Bağ-Kur-Emekli Sandığı-Beyanname Rehberi-Transfer Fiyatlandırması-Özelgeler-Yönetmelikler-Sirküler-Soru-Cevap-SMMM Staj Rehberi-Ücretsiz SMMM Sınavları-Mali Takvim-Basel II-YMM-Ekonomi-Finans-Maliye-Güncel Bilgi Kaynağı

Tam Görünüm: GÜVEN
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
İngiltere'de yargıçların maaşı yoktur. Onun yerine ihtiyaçları olduklarında kullandıkları sınırsız çek defterleri vardır. Yani İngiliz devleti yargıçlarına o kadar güveniyor.

Bir gün yargıcın biri bankaya gidip 1.000.000 poundluk bir çek bozdurmak istediğini söylemiş. Tabii ortalık birbirine girmiş. Banka yöneticileri en üst makamdan onay almadan bu kadar bu kadar parayı veremeyeceklerini söyleyip İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Başbakanlığa filan telefon etmişler. Ancak aradıkları her yerden gelen yanıt aynıymış: ÖDEYİN

Gel gelelim bankada o kadar nakit yokmuş. Yargıçtan ertesi gün gelmesini rica etmişler. Ertesi gün para bir bavul içinde hazırmış.

Aradan birkaç gün geçmiş. Yargıç çıkagelmiş. Parayı bankaya geri vermek istiyormuş. Banka yönetimi şaşırıp kalmış. Hemen Adalet Bakanlığı'nı aramışlar. Derhal bakanlık müfettişleri devreye girmişler ve yargıca hareketinin sebebini sormuşlar.

Yargıç " Kraliçe'nin hükümeti bize bu kadar güveniyor mu? Onu sınadım " cevabını vermiş.

Raporlar bakanlığa iletilmiş ve aynı gün yargıç azledilmiş. Adalet bakanlığı yargıca gönderdiği yazıda gerekçeyi şöyle açıklamış:

" Kraliçe hükümetinin saygın bir yargıcı, devletine güvenmiyor ve onu sınıyorsa, devlet ona asla güvenmez."

" Güven " çok ince bir çizgidir ve asla tek taraflı olamaz.
Referans Adresler