Muhasebe-SMMM-Yeni TTK-Yeni Borçlar Kanunu-AGİ-2012-Pratik Bilgiler-SGK-Bağ-Kur-Emekli Sandığı-Beyanname Rehberi-Transfer Fiyatlandırması-Özelgeler-Yönetmelikler-Sirküler-Soru-Cevap-SMMM Staj Rehberi-Ücretsiz SMMM Sınavları-Mali Takvim-Basel II-YMM-Ekonomi-Finans-Maliye-Güncel Bilgi Kaynağı

Tam Görünüm: COCA COLA'YI BIRAKAMAYAN ARKADAŞLARA
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2
Cola ile felakete götüren 60 dakika


İç ve Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bir bardak Cola’ nın 60 dakikada vücuda verdiği zararları anlattı. İşte felakete götüren kısır döngü.

İç ve Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay , Cola’ nın zararları hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.
http://www.barsakforum.com sitesinde yazan Prof. Dr. Karatay , ’kola içince vücudunuzda neler olduğunun farkında mısınız?’ diyerek aşağıdaki açıklamayı yaptı:
1. İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan ’fosforik asiddir’.
2. İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir. Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.
3. 40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.
4. 45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir.)
5. 60 dakika içinde: Ani açlık hissi oluşur.
6. Tekrar kolaya ve tatlılara saldırısınız.
7. Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde LEPTİN ve İNSÜLİN DİRENCİ gelişir.
8. Şişmanlık hastalığını başlatmıştır ve bütün dejeneratif hastalıkların nedenidir.Hala cola içmek ister misiniz? Yoksa taze sıkma portakal ve nar suyumu sıktırırsınız gittiğiniz restaurantlarda?

Maalesef sıkma portakal suyu yok!! Diyen lokantaları protesto edin. 20 milyon liraya bir meyve sıkma makinası aldırın. Aksi halde bir daha gelmeyeceğinizi söyleyin..

Sağlığımıza dikkat edelim. Restaurantlarda Cola, Fanta, Zero varsa, sıkma taze portakal, mandalina, kivi suları da olsun.
Hayrola Kardeş Sağlığına Önem Vermeye Başladın İnşallah Birşey yoktur çok üzerinde duruyorsunda
yoksa yaş ilerledikçe önem vermeyemi başladın her neyse önem vermen iyi ama biliyorsunki millet olarak colayı nerdeyse milli içecek haline geldi
İçene lafımız yok kardes afiyet bal şeker olsunBig Grin
herkez kendinden mesuldür bizden sadece dogruyu paylaşmak gelir.
önceden bılgısayar basnda ıken 2,5 lıtre kendı basıma ıcerdım daha sonra bu 2,5 lıtre nın yanında abur cubur da yemeyede baslayınca bellı bır zaman sonra mıdenın delındıgını ve baya buyuk hasarlar verdıgını hıssedıyorsunuz abartıya kacmadan az ıcılmesı ıdealdır. BENIM GIBI ASIRIYA KACMAYIN ...
hic icmeden yaşanılmıyormu yane onun yerine meyva yeseniz olmaz mı ?
doğruyu paylaşmana birşey demedim kardeş allah razı olsun bildiklerini gördüklerini paylaştın bizimle benim demek istediğim eminönünde birsürü büfe var onlardan herhangi birine gir bir yarım ekmek döner söyle hemen sana içecek ne alırsın diye sorarlar başlar cola var fanta var ayran var meyve suyu sıkalımmı diye sormazlar
EN GUZEL ICECEK CAY , IC IC BITMIYOR ARTIK CAYSIZ YASAYAMIYORUM SON 5 AYDIR KOLA AKLIMA BILE GELMIYOR
ÇAYMI VÜCÜDA HİC BİR YARARI OLMAYAN SADECE DUDAK TİRYAKİLİĞİ OLAN BİR İÇEÇEK.
SU SAĞLIKTIR ARKADAŞLAR GÜNDE 2-3 LT SU İÇEBİYORSANIZ NE MUTLU SİZE.
ÇAY DA SABAH KALVALTIDA BİR İŞYERİNDE SABAH 1 ÖGLEDEN SONRA 1 BİRDE AKSAM EVDE 1 TOPLAMDA 4 ADET YETERDE ARTAR BİLE.
TABİKİ BANA GÖRE YOKSA HERKEZ HÜR VE ÖZGÜRBig Grin
(19-03-2010 07:06 PM)abdullahsoyuk Yazılan: [ -> ]doğruyu paylaşmana birşey demedim kardeş allah razı olsun bildiklerini gördüklerini paylaştın bizimle benim demek istediğim eminönünde birsürü büfe var onlardan herhangi birine gir bir yarım ekmek döner söyle hemen sana içecek ne alırsın diye sorarlar başlar cola var fanta var ayran var meyve suyu sıkalımmı diye sormazlar

ONLARIN SORMAMASI BİZİ BAĞLAMAZ Kİ KARDEŞ.YETERKİ SEN KARARLI OL VER Bİ PORTAKAL SUYU DESEN OLMAZMI YANEBig Grin BENCE OLUR
GUNLUK ORTALAMA 80 BARDAK ICIYORUMDUR BUNUN 20 SI OGLEYE KADAR OG YEMEKDEN SONRA 30-40 I BULUR BAYA BIR HARERET OLUYOR AKSAM EVE GIDINCEDE 5-10 BARDAK ICERIM
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler