Muhasebe-SMMM-Yeni TTK-Yeni Borçlar Kanunu-AGİ-2012-Pratik Bilgiler-SGK-Bağ-Kur-Emekli Sandığı-Beyanname Rehberi-Transfer Fiyatlandırması-Özelgeler-Yönetmelikler-Sirküler-Soru-Cevap-SMMM Staj Rehberi-Ücretsiz SMMM Sınavları-Mali Takvim-Basel II-YMM-Ekonomi-Finans-Maliye-Güncel Bilgi Kaynağı

Tam Görünüm: ÖZHAN CANAYDINI UĞURLUYORUZ
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Önceki gece tedavi gördüğü hastanede pankreas kanserinden vefat eden Özhan Canaydın'ın cenazesi sabah saatlerinde Acıbadem Hastanesi'nden alınarak, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Biesseci fabrikasına getirildi. İşçilerden helallik istenmesinin ardından Canaydın'ın cenaze, Organize Sanayi Bölgesi Camii'ne götürüldü. Öğle namazını müteakip cenaze namazını Bursa Müftüsü Mahmut Gündüz kıldırdı. Gündüz, Canaydın'ın örnek kişiliği ve davranışlarıyla sporun kavga ve dövüş olmadığını, centilmenlik olduğunu tüm Türkiye'ye gösterdiğini söyledi.

Canaydın'ın vasiyeti gereği tabutunun üzerine sarı-kırmızılı bayrak konulmadı. Bayrak yerine tabuta sarı-kırmızılı kurdela bağlandı. Cenazeye yüzlerce vatandaşın yanı sıra Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Trabzonspor Kulubü Başkanı Sadri Şener, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, eski bakanlardan Kürşat Tüzmen, Mehmet Ağar, Sümer Oral, TDH lideri Mustafa Sarıgül, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa milletvekilleri katıldı.

Bir süre omuzlarda taşınan cenaze daha sonra cenaze aracıyla Hamitler Mezarlığı'nda babasının yanında toprağa verildi.MERHUMA ALLAHTAN RAHMET GERİDE KALAN AİLESİNE SABIR DİLİYORUZ.BAŞIMIZ SAĞOLSUN
CANAYDIN KİMDİR?

Dün akşam 2.5 yılı aşkın bir süredir amansız bir hastalıkla mücadelesinde yenik düşen Galatasaray Kulübü eski başkanı Özhan Canaydın, 23 Ocak 1943'te Bursa'da doğdu.

Galatasaray Lisesi'nde devam eden eğitim hayatı boyunca sporla ve özellikle basketbolla uğraşan Canaydın, Galatasaray Spor Kulübü'nün Yıldız, Genç ve (A) takımlarında basketbol oynadı, 1962 yılında Genç Milli Takım ile beraber Avrupa Gençler Şampiyonası'na katıldı. Özhan Canaydın, 1963 senesinde Türkiye şampiyonu olan Galatasaray Basketbol Takımı'nın da kadrosunda yer aldı.

Galatasaray Spor Kulübü'ne 1957 yılında 155 sicil numarasıyla üye olan Özhan Canaydın, bu dönemde 14 yaşındaydı ve kulübün en küçük üyesiydi. 1964 yılında profesyonel basketbolu bırakan ve aile mesleği olan tekstil işine giren Canaydın, dokuma, örgü ve konfeksiyon alanlarında faaliyet gösterdi.

Galatasaray ile ilişkisi hiçbir zaman kopmayan ve her zaman camianın içinde yer alan Özhan Canaydın, Ali Tanrıyar, Alp Yalman ve Faruk Süren'in başkanlık dönemlerinde yönetim kurullarında yer aldı, çeşitli görevlerde bulundu.

Mart 2002 seçimlerinde Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına adaylığını koyan Özhan Canaydın, bu seçimi kazanarak Galatasaray Spor Kulübü'nün 33. başkanı oldu. Mart 2004 ve Mart 2006 seçimlerinde de başarılı olan Özhan Canaydın, Galatasaray Spor Kulübü'nün, üç dönem üst üste başkanlığını yaptı.

Özhan Canaydın, 1965 yılında Asuman Canaydın ile evlendi ve çift Murat ve Zeynep isimli iki çocuk sahibi oldu.
Allah taksıraytını affetsın . Gerıde kalanlara sabır versın ...
Allah rahmet eylesin...
Rabbim mekanını cennet eylesin.
Centilmenlik Timsali Spora çok büyük katkılar sağlamış ve yaşamı boyunca herkese örnek davranışlar sergilemiş değerli başkanımıza Allah'tan rahmet ailesine ve sevdiklerini uzun ömürler diliyorum.
Toprağı bol mekanı cennet olsun...
Referans Adresler