Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)

4/C'li personele izin müjdesi
Konuyu Açan Kişi: ParaderevoLT
Cevap Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 571

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4/C'li personele izin müjdesi
Yazar Mesaj
ParaderevoLT
Administrators
*******
Mesajlar: 10,681
Tarih: Jul 2007
Üye no: 1
Nerden: İstanbuL
Rep Puanı: 33
Mesaj: #1
4/C'li personele izin müjdesi
4/C'li personele izin müjdesi


Hükümetten 4/C'li personelin ücretlerine zam... Kamuoyunda 'özelleştirme mağduru' olarak bilinen 4/C'liye enflasyon farkından doğan yaklaşık yüzde 2.68 oranında artış geldi. Ayrıca, Resmi Gazete'de yayımlanan 4/C'ye yönelik Bakanlar Kurulu kararı ile 4/C'li personelin mazeret izinleri yeniden düzenlendi.

Kaynanası ölen 4/C'li personele 7 gün izin hakkı getirildi... 4/C'li personelin mazaret izinleri memurlarda olduğu gibi 7 güne çıkartıldı. Getirilen düzenleme ile geçici personelin isteği üzerine eşinin doğum yapması, kendisinin veya çocuğunun evlenmesi, eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba veya kardeşinin ölümü halinde her olay için 7 gün ücretli mazeret izni verilecek.

Erken doğum yapanların izni doğum sonrasına eklenilecek... Erken doğum yapan 4/C'li personele izin müjdesi de geldi. Getirilen düzenleme ile 4/C'li personel; doğumun erken gerçekleşmesi sebebiyle doğum öncesi kullanılmayan iznini doğum sonrası izin süresine ilave edebilecek.

* * *
MEVSİMLİK İŞÇİ OLARAK ÇALIŞANLAR DİKKAT!
Orman Genel Müdürlüğü'nde mevsimlik işçi olarak çalışmaktayım. Bir takvim yılı içinde 5 ay 29 gün çalışıyoruz. Bizlerin her yıl çalıştırma zorunluluğu var mı? Yoksa işveren istediği zaman bizi çalıştırmama hakkına sahip mi? 5...377528 Nolu SMS Mevsimlik ve kampanya işleri ile orman yangınıyla mücadele hizmetlerinde bir mali yılda 6 aydan az olmak üzere vize edilecek geçici iş pozisyonlarında işçi çalıştırılabilir. Bu şekilde çalıştırılacak işçiler için her mali yılda; a) 1'inci maddenin (a) bendinde belirtilen idarelerce, Maliye Bakanlığı'ndan b) 1'inci maddenin (b) bendinde belirtilen kuruluşlarca, Hazine Müsteşarlığı'nın onayı üzerine Devlet Personel Başkanlığı'ndan c) Belediyeler ile bunların müessese ve işletmelerinde (Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre kurulmuş olan şirketler hariç) ve mahalli idare birliklerinde, belediye ve bağlı kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 24'üncü maddesi çerçevesinde yetkili meclislerinden, geçici iş pozisyon vizesi alınması zorunludur. Söz konusu vize işlemi yapılmaksızın geçici işçi çalıştırılamaz ve herhangi bir ödeme yapılamaz.

ALİ ŞERBETÇİ / TAKVİM

12.01.2012

Technical support unit Ofline

New Personal Website =>>> SMMM Selahattin Şahin
12-01-2012 10:03 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla Forum'a Git: