Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)

4 NOLU KDV Beyannamesi Sisteme eklendi
Konuyu Açan Kişi: hust59®
Cevap Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 449

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 NOLU KDV Beyannamesi Sisteme eklendi
Yazar Mesaj
hust59®
İmtiyaz Sahibi
*******
Mesajlar: 5,638
Tarih: Jul 2007
Üye no: 4
Nerden: İstanbul / Bolu
Rep Puanı: 26
Mesaj: #1
4 NOLU KDV Beyannamesi Sisteme eklendi
Gelir İdaresi Başkanlığı Hasılat Esaslı Vergilendirme Usulü için oluşturulan 4 Nolu KDV Beyannamesinin Beyanname Düzenleme Programına eklendiğini duyurdu.

KDV 4 Beyannamesinde Hasılat Esaslı Vergilendirme usulünü seçebilecek sektörler ve vergi oranları 718 sayılı Cumhurbaşkanı Kararında belirlendi.Hasılat Esaslı Vergilendirme Usulü için usul ve esaslar 25 Seri No'lu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'de açıklık getirilmiştir.

Gelir İdaresi Başkanlığı Hasılat Esaslı Vergilendirilenler İçin Katma Değer Vergisi Beyannamesi duyurusu;

3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun 38. maddesinde 7104 sayılı "Katma Değer Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 178 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile yapılan düzenlemeler ile getirilen «Hasılat Esaslı Vergilendirme Usulü» için yeni bir Katma Değer Vergisi Beyannamesi oluşturulmuş ve KDV4 kodu ile Beyanname Düzenleme Programına eklenmiştir.

Hasılat esaslı vergilendirme usulünü seçebilecek sektörler ve vergi oranı, 6/2/2019 tarihli ve 718 sayılı Cumhurbaşkanı Kararında belirlenmiştir. Uygulamaya ilişkin usul ve esaslar 25 Seri No'lu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'de açıklanmaktadır.

Hüseyin ÜST
S.M.M.M.
06-05-2019 12:56 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla Forum'a Git: