Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)

Bürokratik By-Pass
Konuyu Açan Kişi: ParaderevoLT
Cevap Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 957

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bürokratik By-Pass
Yazar Mesaj
ParaderevoLT
Administrators
*******
Mesajlar: 10,681
Tarih: Jul 2007
Üye no: 1
Nerden: İstanbuL
Rep Puanı: 33
Mesaj: #1
Bürokratik By-Pass
Zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasını öngören kanun teklifindeki BDDK ve TMSF ile ilgili sürpriz düzenlemenin, bu iki kurumdan sorumlu olan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın bilgisi olmadan yapıldığı ortaya çıktı.

Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’nin başını çektiği milletvekillerinin verdiği teklifte, BDDK ile TMSF’nin başkan ve üyelerinin, görev süreleri dolduktan sonra tekrar seçilebileceğine yönelik bir düzenlemeye yer verildi. Mevcut TMSF Başkanı’nın 8-9 günlük, BDDK Başkanı’nın da 1 aylık görev süresi kalması teklifi daha da kritik hale getirdi.

EĞİTİM SÜRESİ SAVUNMASI
Kanun teklifindeki sürpriz madde hakkında haberi olmadığını belirten Babacan, teklifteki eğitim süresi ile ilgili bölümünün ise öğrencilerin okulda geçirdiği yıl sayısının artırılmasını amaçladığını söyledi. BM’nin İnsani Gelişmişlik Endeksi’nde Türkiye’nin 80. sıradan geride olduğunu kaydeden Babacan, bunun en önemli sebebinin de 25 yaş üstü nüfusun okulda geçirdiği sürenin ortalama 6.5 yıl olması olduğunu savundu.

Bunun yükseltilmesi gerektiğinin altını çizen Babacan, “6.5 yıl eğitim almış 25 yaş üstü nüfusla, dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmamız mümkün değil. Öğrencilerimizin mutlaka orta öğretimi bitirmelerini zorunlu kılacak yapıyı mutlaka kurmamız gerekiyor.”

CANİKLİ: ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL
Bir televizyon kanalına konuşan Canikli ise, düzenlemenin nedeni hakkında, “Bu çok da önemli bir düzenleme değil. Takdir yetkisi Bakanlar Kurulu’nda ise Bakanlar Kurulu ister atar, isterse atamaz” dedi.
Kaynak: http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekono...ik-by-pass

Technical support unit Ofline

New Personal Website =>>> SMMM Selahattin Şahin
22-02-2012 03:08 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla Forum'a Git: