Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)

DAVET ORGANİZASYON AMAÇ VE KONU ÖRNEĞİ
Konuyu Açan Kişi: hust59®
Cevap Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 7866

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DAVET ORGANİZASYON AMAÇ VE KONU ÖRNEĞİ
Yazar Mesaj
hust59®
İmtiyaz Sahibi
*******
Mesajlar: 5,638
Tarih: Jul 2007
Üye no: 4
Nerden: İstanbul / Bolu
Rep Puanı: 26
Mesaj: #1
DAVET ORGANİZASYON AMAÇ VE KONU ÖRNEĞİ
a. Her türlü davet,kongre,konferans,toplantı ve benzeri organizasyonları gerçekleştirmek Çeşitli tiyatro, seminer, kongre, her türlü iş ve sektör gruplarının ticari eğitim, sempozyum, toplantı, sergi, açılış, kokteyl, davet, parti, kutlama, yarışma, düğün, konser, resital, açılış organize etmek ve tertiplemek, gerekli olan her türlü tanıtım ve reklam işlerini yapmak veya yaptırmak, bu alanda hizmet veren kişi ve kuruluşları temsil etmek ve ettirmek. Konusuyla ilgili olarak, kokteyl, düğün, açılış animasyon ve eğlence organizasyonlarında şirket kendi dekorasyon işlerini yapabilir.
b. Yerli veya yabancı gerçek şahıs, kamu ve özel hukuk tüzel kişilerine konusu ile ilgili sekreterya, halkla ve basınla ilişkiler, reklam, iç organizasyon, eğitim, yayın ve yeni projelerin ortaya çıkarılması alanlarında icra edecekleri faaliyetleri yürütmek veya bu konularda danışmanlık vermek.
c. Ulusal ve uluslararası düzeyde, her sektörden kurum, kuruluş ve firmalara yönelik her türlü pazarlama ve reklam kampanyaları ile pazar araştırması ve sponsorluk faaliyetlerini tasarlamak, geliştirmek, uygulamak, anahtar teslimi yada bir bölümünü yapılacak sözleşmeler çerçevesinde gerçekleştirmek üzere projeler üstlenmek, dağıtmak, pazarlamak, satmak, kiralamak, kurulumunu yapmak, işletmek, yenilemek, ithal ve ihraç etmek
d. Her türlü özel,kamu ve gerçek ve tüzel kişilere konser,eğlence,festival,ışık ve ses gösterileri,toplu halk gösterileri,yarışmalar,televizyon ve radyo proğramları,çekilişler, geziler organize etmek ettirmek bu tür organizasyonların bir kısmı veya tamamını üstlenmek
e. Yurt içinde ve yurt dışında her türlü televizyon, radyo, sinema, video sistemleri, yazılı ve yazısız basın araçları, ışıklı ve hareketli panolar, basılı malzemeler, tabela, afiş, afişet, pankart, açık hava panoları ve diğer yararlanabilecek araç ve yöntemlerle reklamcılık faaliyetlerinde bulunmak.
f. Her türlü reklamcılık faaliyetleri ile açık ve kapalı mahallerle kara,deniz ve hava nakil vasıtaları gibi hareketli mahallerde tüm kara yolları çevre yolları,meydanlar,hava alanları,otobüs durakları,demir yolları ve benzeri yerlerde açık hava reklamcılığı hizmetleri ifa etmek.
g. Tanıtım,iletişim, halkla ilişkiler ,pazarlama ,araştırma, danışmanlık, fuarlara katılma iş ve işlemleri ile iştigal edilmesi bu faaliyetler için gerekli video malzemeleri , film,bant, kağıt boya makine ne teçhizat ve sair ham ve yardımcı maddelerin ithali ,ihracı ticareti ve pazarlanması ile beynelminel komisyonculuğu ifa etmek.
h. İştigal konusu ile ilgili olarak reklam ilan ve teşhir yerleri kiralamak,kiraya ve alt kiraya vermek,leasing sözleşmeleri akdetmek,iştigal konuları ile ilgili tüm sözleşme, alt sözleşme ve protokolleri akit ve imza etmek,senet tanzim ve ciro etmek,tüm hukuki işlem ve taahhütleri yerine getirmek,her türlü özel resmi ve yarı resmi kuruluşların açacakları ihalelere iştirak etmek,ihale sözleşmelerini akdetmek,üçüncü şahıslarca ve ihale sureti ile alınmış işleri tedvir ve ifa maksadıyla alt sözleşmeler akdetmek.
i. İştigal konusu ile ilgili olarak yurt içinde ve yurt dışında fuar sergi defile ve sair gösterilerle ilgili proje inşaat , dekorasyon işleri yapmak.
j. Reklam ajansı kurmak. Her türlü reklam işleri yapmak, yurt içinde ve yurt dışında reklam filmleri her türlü film ve her türlü produksiyon yapmak veya başkasına yaptırmak bunları ithal veya ihraç etmek.
k. Reklamcılıkla ilgili olarak hediyelik eşya ve promosyon ürünlerinin alımını, satımını, ithalat ve ihracatını yapmak. Promosyon ürünlerini fason olarak yaptırmak.
l. İştigal konusu ile ilgili olarak Yurt içinde ve yurt dışında Müşavirlik ve Danışmanlık hizmetleri yapmak.
m. Tacir olan ve olmayan gerçek ve tüzel kişilerle, özel sektör , dernek ve kamu müesseselerinin vakıfların bilumum reklam ve ilan işlerini yapmak.
n. İştigal konusu ile ilgili olarak imalat,montaj, tamir bakım ve yan sanayi ile meşgul olmak.
o. Şirket iştigal konuları ile ilgili ihalelere ve taahhütlere girebilir yerli ve yabancı gerçek ve tüzel kişilerle işbirliğine girmek yanında bunlarla birlikte yeni şirket ve tesisler kurabileceği gibi kurulmuş ve kurulacak şirket ve tesislere ortak olabilir.

Şirket Yukarıda belirtilen veya bilahare usulüne göre eklenecek maksat ve mevzuları gerçekleştirmek için

a. Amaç ve konusunu gerçekleştirmek üzere konusu ile ilgili her nevi gayrimenkul menkul ve nakil araçları gibi kıymetleri satın alabilir,başkalarından kiralayabilir kiraya verebilir başkaları adına devir ve tescil ettirebilir.İpotek alabilir ipotek verebilir ve ipotekleri fek edebilir.Bunlar üzerine irtifak intifa sükna ,gayrimenkul mükellefiyeti ,kat irtifakı, kat mülkiyeti tesis edebilir.Her türlü gayrimenkullerle ilgili olarak tapu daireleri nezdinde cins tashihi,ifraz,tevhid ,taksim,parselasyon ile ilgili her nevi muamele ve tasarrufları gerçekleştirebilir.
b. Konusu içinde kalmak şartıyla taahhüt işleri acentelik komisyonculuk mümessillik yapabilir. Yurtiçi ve Yurtdışındaki üçüncü şahıslara konusu ile ilgili olarak acentelik bayilik ve mümessillik verebilir.
c. Şirketin iktisadi ve teknik maksat ve konusunun gerektirdiği her türlü sınai ve ticari faaliyetinin tahakkuku için yerli ve yabancı hakiki ve hükmi şahıslar ile mevzuat çerçevesi dahilinde süreli ve süresiz her neviden ortaklık tesis edebilir şirket kurabilir kurulmuş şirketlere ortak olabilir gerçek ve tüzel kişiliğe haiz şirket ve işletmeleri aktif ve pasifi ile birlikte devren satın alıp temellük edebilir veya aynı şekilde devredebilir.
d. Şirket amaç ve konusunu gerçekleştirmek üzere konusu ile ilgili her nevi ruhsat,imtiyaz ticaret ünvanı patent alameti farika ihtira beratı know how ve bunlar gibi gayri maddi haklar satın alabilir başkalarından kiralayabilir aracılık yapmamak kaydıyla satabilir kiraya verebilir başkaları adına devir ve tescil ettirebilir.Bunlar üzerinde intifa ve sair haklar kurabilir ve feshedebilir.
e. Şirket konusuna giren işleri faaliyetleri ve hizmetleri ,ikmalini,ihalesini ve benzerlerini bizzat kendisi yapabileceği gibi , bunların yapımını yürütülmesini realize sini hissedarlarına ve/veya hissedarlarının kendi arasında ve/veya üçüncü şahıslara veya şirketin üçüncü şahıslarla kısmen ve/veya tamamen yaptırabilir,verebilir,devredebilir.
f. Şirketin işleri için iç ve dış piyasadan uzun,orta ve kısa vadeli istikrazlar akdetmek ,emval ve kefalet kredileri ve benzeri krediler temin etmek emtia akreditif ve yatırım kredileri ,açık krediler ,senet üzerinde avans kredileri ve benzeri kredileri temin etmek.

Hüseyin ÜST
S.M.M.M.
02-02-2015 08:12 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla Forum'a Git: