Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)

Kendi Elektriğini Kendin Üret
Konuyu Açan Kişi: ParaderevoLT
Cevap Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 910

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kendi Elektriğini Kendin Üret
Yazar Mesaj
ParaderevoLT
Administrators
*******
Mesajlar: 10,681
Tarih: Jul 2007
Üye no: 1
Nerden: İstanbuL
Rep Puanı: 33
Mesaj: #1
Kendi Elektriğini Kendin Üret
Kendi Elektriğini Kendin Üret
Salı, 21 Şubat 2012 09:17
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) tamamladığı düzenlemeye göre, artık herkes bireysel olarak veya talep birleştirerek, evlerinde çatılara kuracakları güneş panellerinden, küçük su kaynaklarından, bahçedeki rüzgar güllerinden kendi kullanımı için elektrik üretip fazlasını sisteme satabilecek.
Kamuoyunun görüşüne açılan Elektrik Piyasası Kanun değişikliğinde de bu rakamın EPDK tarafından iki kat artırılabileceği hükmü getirilerek, pazarın daha da büyümesi hedefleniyor. EPDK Başkanı Hasan Köktaş, “Bu düzenlemeyle dağınık şekildeki enerji kaynaklarından mümkün olduğu kadar çok kişi en az bürokratik işlemle elektrik üretimi yapabilecek. Bu çerçevede elektrik üretenlerin öncelikle kendi ihtiyacını karşılaması, üretilen fazla elektriğin de dağıtım sisteminde en yakın noktada tüketilmesi imkanı sağlanacak” dedi.
Büyük pazar kuruluyor
Çok oyunculu serbest enerji piyasasının üst seviyelere çıktığını, bir yandan da her yıl serbest tüketici limitini azaltarak piyasada elektrik alım-satım alanını genişlettiklerini anlatan Köktaş, “Tüketicinin rekabetten faydalanıp daha ucuza enerji tüketmesi sağlanıyor. Böylece büyük bir pazar kuruyoruz” diye konuştu. Köktaş, elektrik üretmek için anonim ve limited şirket kurma zorunluluğu olmamasının büyük avantaj sağlayacağını da vurguladı.
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19962930.asp

Technical support unit Ofline

New Personal Website =>>> SMMM Selahattin Şahin
21-02-2012 12:14 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla Forum'a Git: