Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)

NACE kodları
Konuyu Açan Kişi: GÜLDENN
Cevap Sayısı: 1
Görüntülenme Sayısı: 12184

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NACE kodları
Yazar Mesaj
GÜLDENN
ADMİN SAĞ KOL
Mesajlar: 3,440
Tarih: Jul 2007
Üye no: 15
Nerden: Dünyalı
Rep Puanı: 40
Mesaj: #1
NACE kodları
Yeni meslek gruplarına onay
İstanbul Ticaret Odası (İTO), meslek gruplarının kodlanmasında, AB'nin kullandığı, Avrupa Topluluğunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması (NACE) sistemine geçiyor. İTO Meclisi, NACE Sistemi ile ilgili olarak 5 Ağustos’ta Meclis Başkanı Muharrem Keçeli yönetiminde olağanüstü toplandı.

Toplantıda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) NACE sistemi ile ilgili olarak bazı değişiklikler içeren yeni meslek grupları listesi görüşüldü.

İTO Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, yaptığı konuşmada İTO tarafından gönderilen yeni meslek grupları listesinde TOBB’un birtakım değişiklikler yaptığını belirterek, yeni listenin ve yönetim tarafından uygun görülen 8 binden fazla itirazın görüşüleceğini söyledi.

Toplantıda bazı Meclis Üyeleri söz alarak meslek gruplandırmalarıyla ilgili önerilerini dile getirdi.

Toplantı sonunda Muharrem Keçeli NACE kodlamalarıyla ilgili olarak İTO’ya 10 binin üzerinde itiraz yapıldığını, 8 bin 720’sinin Yönetim Kurulu tarafından kabul edildiğini hatırlatarak, oylamaya geçti.

Oylama sonucunda TOBB’un İTO’ya gönderdiği değişiklik önerisi ve usulüne uygun olarak yetkili kişiler tarafından yapılan bu itirazlar Meclis’te yasal çoğunlukla kabul edildi.

Bazı Meclis Üyeleri tarafından meslek gruplandırmalarıyla ilgili dile getirilen önerilerin de TOBB’a iletilmesi kararı alındı.

Bu arada, doğru meslek grubunda olmadığına inanan üyelerin 15 Ağustos’a kadar değişiklik itirazlarını İTO’ya yapabilecekleri belirtildi.

Öte yandan, olağanüstü Meclis toplantısında Meclis Başkanı Keçeli, İTO Şekerli Mamuller, Konserve, Alkollü ve Alkolsüz İçkiler Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Şemsi Kopuz’un yerine Mehmet Aslan’ın görev yapacağını duyurdu.‘Acı tatlı olaylar birarada’

İTO Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, yaz aylarında İTO Meclis Üyelerinin yaşadığı hüzünlü ve sevindirici olaylara da konuşmasında yer verdi: “Yaklaşık 10 gün içinde 4 vefat birden yaşadık. Kıymetli Meclis Üyemiz Fatih Gülmez annesi Gül Hanım’ı kaybetti. Aynı şekilde Yönetim Kurulu Üyemiz Şaban Dişli ile Meclis Üyemiz Durmuş Çevik yengelerini sonsuz aleme uğurladılar. Kıymetli Meclis Üyemiz Ahmet Selim Telli’nin kayınpederi Mehmet Şekerci Bey de Hakk’ın rahmetine kavuştu. Ahirete irtihal eyleyen merhum ve merhumelere Cenab-ı Hakk’tan rahmet diliyorum. Acılı yakınlarına ve değerli meclis üyelerimize de sabr-ı cemil niyaz ediyor, acılarını paylaşıyorum. Rahatsızlık geçiren meclis üyelerimiz ve yakınları da var. Onlara da geçmiş olsun demek istiyorum. Meclis Üyemiz Ahmet Leventoğlu kalp rahatsızlığı geçirdi, anjiyo oldu ve kalp damarlarından birine stent takıldı. Yine Meclis Üyemiz Abdurrezak Saybaşılı’nın annesi bir ameliyat geçirdi. Her ikisine de Allah’tan acil şifalar diliyorum. Bu arada güzel bir haberi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Başarılı çalışmalarıyla göz dolduran Meclis Üyemiz Barbaros Bulutoğlu’nun firması, Koç Grubu’nun yemek şirketini satın aldı. Böylece Sayın Bulutoğlu’nun firması Türkiye’nin en büyük yemek şirketi haline geldi. Kendisini huzurunuzda tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.”NACE kodlarına itiraz prosedürü

Yeni Meslek Grupları ve NACE kodları İTO’nun 6.8.2008 tarih, 133750 sayılı yazısıyla tüm üyelerine tebliğ edildi. NACE kodlarına itiraz halinde, 10 günlük yasal süre içinde, Oda Meclis Başkanlığı'na hitaben gönderilecek, http://www.ito.org.tr adresinde örneği bulunan kaşe ve imzalı dilekçe ile başvurulması gerekiyor. İtiraz edilmediği takdirde, Ocak-Şubat 2009 tarihlerinde yapılacak olan Oda Organ Seçimleri'nde seçme ve seçilme hakkının kullanılacağı meslek grubu ve NACE kodu kesinleşmiş olacak.

[Resim: iloveaccountinght4.gif]
14-08-2008 12:48 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Mavilim
(Yönetici)
******
Mesajlar: 2,338
Tarih: Oct 2008
Üye no: 10255
Nerden: İşten
Rep Puanı: 40
Mesaj: #2
RE: NACE kodları

Muhasebecilik işi kılıfına uydurmak değil;

İşin gereğini yapmaktır.
06-11-2008 05:06 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla Forum'a Git: