Her daim birlik ve beraberlik içinde, huzur ve sevgi dolu bayramlar geçirmek ümidiyle, üyelerimizin ve tüm islam aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutlarız.
 • Menü
 • Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)

  Resen Terk
  Konuyu Açan Kişi: amavis
  Cevap Sayısı: 2
  Görüntülenme Sayısı: 3137

  Cevapla 
   
  Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  Resen Terk
  Yazar Mesaj
  amavis
  Registered
  Default Avatar
  Mesajlar: 1
  Tarih: Jan 2010
  Üye no: 25147
  Nerden: istanbul
  Rep Puanı: 0
  Mesaj: #1
  Resen Terk
  Kolay Gelsin
  2007 yılı nisan ayında tasfiyeye giren Ltd.Şti. Tasfiye Memuruyum firmanın o tarihten itibaren hiçbir beyannamesi verilmedi. Fakat Daire Resen Terk Ettirmemiş bunun için ne yapmam gerekiyor. Resen terk hangi tarih itibariyle yapılabilir ve Tasfiye memuru olarak bende firmaya ait hiç bir belge yok. Bana teslim edilmedi fakat bende bununla ilgili herhangi bir işlem yapmadım . Ne yapmam gerekir.
  08-01-2010 04:39 PM
  Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
  Y.ERCAN
  YÖNETİCİ
  ******
  Mesajlar: 18,408
  Tarih: May 2008
  Üye no: 4845
  Nerden: İstanbul
  Rep Puanı: 86
  Mesaj: #2
  RE: Resen Terk
  Öncelikle Şunu belitelim tasfiye sürecinde dogacak tüm vergi ve cezalardan şirket kadar sizinde sorumlulugunuz vardır bu nedenle yapılmayan bu işlemler nedeniyle gelebilecek tüm cezalar sizden tahsili istenebilir.
  Tasfiyeye girmiş şirketi kapatmak dururken neden resen terkini beklediginizi anlayamadım amcak vergi dairesi şirketi adresinde bulamaz tebliğleri teslim edemez yada tasfiye memurunada ulaşamaz ise takriben 3 yıl içinde resen terkini yapar ancak vergi dairesinde yapılanresen terk yeterli degildir her halukarda tasfiyenin ticaret sicilde tamamlanmasıda gerekecektir...

  Muhasebe ve Mevzuat Grubu

  Hüseyin Ust Mevzuat Forumu Facebook Sayfası

  Kişisel Blog Sayfam
  08-01-2010 05:21 PM
  Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
  g.bilge
  ÜSTAD
  ******
  Mesajlar: 2,568
  Tarih: Sep 2007
  Üye no: 243
  Nerden: samsun
  Rep Puanı: 47
  Mesaj: #3
  RE: Resen Terk
  V.U.K. 160. MADDE

  (5228 Sayılı Kanunun 6 ncı maddesiyle değişen fıkra, Yürürlük: 31.07.2004) İşi bırakma bildiriminde bulunmayan bir mükellefin işi bıraktığının tespit edilmesi veya yapılan araştırma ve yoklamalar sonucunda bilinen adreslerinde bulunamaması ve başka bir adreste faaliyetine devam ettiğine dair bilgi edinilememesi veya başkaca bir ticarî, ziraî ve meslekî faaliyeti olmadığı halde münhasıran sahte belge düzenlemek amacıyla mükellefiyet tesis ettirdiğinin vergi incelemesine yetkili olanlarca düzenlenen rapor ile tespit edilmesi ve mükellefiyet kaydının devamına gerek görülmediğinin raporda belirtilmesi halinde, mükellef (matrahlı veya matrahsız beyanname verenler dahil) işi bırakmış addolunur ve mükellefiyet kaydı vergi dairesince terkin edilir. Bu durum, ilgili kamu kurum ve kuruluşu ile kamu kurumu niteliğindeki meslek üst kuruluşuna da bildirilir.

  2004 TEMMUZDA GELEN BU DÜZENLEMEYE İSTİNADEN VERGİ DAİRESİNE BAŞVURUN TERK İŞLEMİNİ HIZLANDIRIN...

  TİCARİ TERK OLDUĞU... BAŞKA BİR ADRESDE FAALİYETİ OLMADIĞI ARAŞTIRILIR... TESPİT EDİLİR... VERGİ DAİRESİ MÜDÜR YARDIMCISI TERKİ ÖNERİR VE VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ 2004 ARALIK TARİHLİ MALİYE BAKANLIĞI İÇ GENELGESİNE İSTİNADEN ONAYLAR...

  İYİ ÇALIŞMALAR!

  [Resim: 468x60.jpg]
  (Bu Mesaj 08-01-2010 05:30 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : g.bilge.)
  08-01-2010 05:29 PM
  Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
  « Önceki | Sonraki »
  Cevapla   Forum'a Git: