Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)

ŞEYTANIN EN TATLI 12 SÖZÜ
Konuyu Açan Kişi: GÜLDENN
Cevap Sayısı: 3
Görüntülenme Sayısı: 1367

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ŞEYTANIN EN TATLI 12 SÖZÜ
Yazar Mesaj
GÜLDENN
ADMİN SAĞ KOL
Mesajlar: 3,440
Tarih: Jul 2007
Üye no: 15
Nerden: Dünyalı
Rep Puanı: 40
Mesaj: #1
ŞEYTANIN EN TATLI 12 SÖZÜ
ŞEYTANIN EN TATLI 12 SÖZÜ


1 - BİR DEFAYLA BİR ŞEY OLMAZ2 - DAHA GENCİZ.3 - ALLAH (C.C) KALP TEMİZLİĞİNE BAKAR.4 - ALLAH (C.C.) İLE KUL ARASINA GİRİLMEZ.5 - EMEKLİ OLDUKTAN SONRA.6 - ZAMAN SİZE DEĞİL SİZ ZAMANA UYUN.7 - BİR ŞEY OLMAZ Allah(C.C) AFFEDER.8 - BU KADAR GÜNAHTAN SONRA BİRAZ ZOR AFFEDİLİRSİN.9 - FAZLA DÜŞÜNME KAFAYI YERSİN.10 - CEHENDEMDE BİR SÜRE YANDIKTAN SONRA CENNNETE GİRMEYECEKMİYİZ. (Sanki kibrit çöpünün ateşine dayana biliyormuş gibi)11 - BİZ BÜYÜKLERİMİZDEN BÖYLE GÖRDÜK.12 - AMAN HA DİKKAT BEYNİNİZİ YIKAMASINLAR.
ŞEYTAN VE DOSTLARI

Bir gün Şeytan, dünya çapında konvansiyonel bir toplantı için tüm dostlarını çağırmış.

Açılış konuşmasında demiş ki:

Müslümanların Camilere gitmesini engelleyemiyoruz. Kur'an okumalarını ve gerçekleri öğrenmelerini de engelleyemiyoruz. Allah ve elçisi ile sağlam ilişkiler kurmalarını da engelleyemiyoruz.

Allah ile bir kere bağlantı kurduklarında üzerlerindeki gücümüz kırılıyor. Dostları demiş ki: Gerçekten zor bir durum, peki ne yapalım? Şeytan demiş ki: Bırakın Camilere gitsinler. Fakat zamanlarını çalın, böylece Allah ve elçisi ile bağlantı kuramasınlar..

Sizden isteğim budur. Şeytan devam etmiş: Dikkatlerini dağıtın, böylece gün boyunca Allah ile hayati öneme sahip bağlantıyı kuramasınlar. Dostları şaşırmış: Bunu nasıl başaracağız?

Şeytan:
Hayatın önemsiz ayrıntılarıyla zihinlerini sürekli meşgul et! Müslümanların kulaklarına şunu fısılda: Harca, harca, harca.. Borç al, borç al, borç al..'

Kadınlarını işe girip uzun saatler boyunca çalışmaları için ikna et ! Erkeklerin haftada 6-7 gün, günde 10-12 saat çalışmalarını ve böylece hayatlarında boşluk kalmaması için planlar yap! Çocukları ile zaman geçirmelerini engelle!

Evleri ferahladıkları bir yer olmaktan çıkacaktır! Zihinlerini o kadar meşgul et ki kendi iç seslerini (oto kritik, nefis muhasebesi) dinleyemesinler! Böylece kafaları karışacak, Allah ve elçisi ile zihinsel beraberlikleri kopacaktır. Bravooo, mükemmel fikir, diye alkışlamış dostları. Durun, daha bitmedi, diye devam etmiş Şeytan:

Kahvehanelerde, doktor muayenehanelerinde, kafe'lerde masaları gazete ve dergilerle doldur! Zihinlerini 24 saat haber bombardımanına tut! Araba kullanma esnasında tefekkür etmelerini, İnternete girenlerinin mailboxlarını, junk maillerle, sipariş katalogları ile, bahislerle, çekilişlerle, promosyon ürünleri ile ve boş umutlarla doldur! Gazete ve TV'leri ince yapılı güzel modellerle doldur ki kocaları dış güzelliğin önemli olduğuna inansınlar ve hanımlarından hoşlanmasınlar! Kadınların, akşamları kocalarıyla ilgilenemeyecek kadar çok yorulmasını sağla! Eğer kadınlar, erkeklerin ihtiyacı olan sevgiyi veremezlerse, erkekler bu sevgiyi başka yerlerde arayacaklardır!

Çocuklarına namazın önemini anlatmalarını engellemek için hikaye kitaplarını tavsiye et!

Doğaya çıkıp Allahın yaratma sıfatını görmelerini engellemek için onları çok meşgul et, eğlence parklarına, fuarlara, spor karşılaşmalarına, oyunlara, konserlere, sinemalara vs götür! Oralarda kavga çıkarıp birbirlerini vurmaları sağla! Bizim işimiz fitne çıkarmaktır, bunu unutma! İslami dostluklar ve sohbetler yerine, taraftar-parti dostluklarını ve dedikoduları teşvik et! İşte plan bu! Futbol, hayatlarının odağı olsun. Futbolcuların isimlerini çocuklarına ezberletmeyi marifet saysınlar! Ancak İslamın şartlarını merak bile etmesinler! Kurnazca plan için dostları şeytanı çılgınca alkışlamışlar ve ülkelere dağılırken Müslümanları daha fazla meşgul edeceklerine, telaş içinde oraya buraya koşuşturacaklarına, Allah'a, Elçisine ve ailelerine daha az zaman ayırtacaklarına söz vermişler. Sence bu plan başarılı mı?


Eğer MEŞGUL değilsen bu yazıyı başkalarınada gönderirmisin?

[Resim: iloveaccountinght4.gif]
04-09-2008 05:40 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Y.ERCAN
YÖNETİCİ
******
Mesajlar: 18,408
Tarih: May 2008
Üye no: 4845
Nerden: İstanbul
Rep Puanı: 86
Mesaj: #2
RE: ŞEYTANIN EN TATLI 12 SÖZÜ
GÖNDERMESEM DAHİ BU YAZIYI HERKESİN OKUMASINI TAVSİYE EDERİM TEŞEKKÜRLER.

Muhasebe ve Mevzuat Grubu

Hüseyin Ust Mevzuat Forumu Facebook Sayfası

Kişisel Blog Sayfam
04-09-2008 06:11 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
denetim
Şiir Forumu Üyesi
Default Avatar
Mesajlar: 58
Tarih: May 2008
Üye no: 4986
Nerden: istanbul
Rep Puanı: 1
Mesaj: #3
RE: ŞEYTANIN EN TATLI 12 SÖZÜ
Süpersin Allah razı olsun bende aynı fikirdeyim bu tür şeyler özellikle kadın çalışması hakkında ki çaocuklar kısmı beni etkiledi

ancak şunu belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Tamam hanımım bana zaman ayırsında bir mesleği de bilsin isterim çünki ben olurya ölürsem hanımımın çocuklarımı kimseye veya çocuklar yoksa kimselere muhtaç olmasını istemem; yoksa gözüm arkada kalır vesselam

BU MESLEĞİN GARİBİYEM
05-09-2008 09:25 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
real
Müdavim Üye
Default Avatar
Mesajlar: 145
Tarih: Sep 2008
Üye no: 8999
Nerden: ankara olsun:))
Rep Puanı: 4
Mesaj: #4
RE: ŞEYTANIN EN TATLI 12 SÖZÜ
yazan arkadaştan allah razı olsun. güzel bir paylaşım. ama bazı şeylerde acizene ben katmak istiyorum. şeytandan daha tehlikeli bir silah vardır ki oda insanoğlunun nefsidir. nnefs benlik varlık davası gütmek ve var olduğu inancıyla zahiri aleme hareket verenin herşeyi yapanın kendisi olduğu düşüncesine düşmektir. diyelimki bir sınava gireceksiniz. herhangi bir arkadaşınız dediki "bu sınava gitme". bakın bunu sadece söylede emir veremez o size sadece söler. işte şeytanda sadece insana söler. ama işte bu noktada o sınava gidip gitmeyeceğinizi karar vermede sizin önünüzdeki en büyük etken unsurdur. şeytan sadece söyler nefs ise daha tehlikelidir o emir verir. hz peygamber bir hadislerinde "temizlenen kurtulmuştur buyururlar. işte burdaki temizlenme nefsin arzu ve isteklerini öldürmme değildir. aksine aynı arzu ve isteklerin devamıdır. ama bu noktada roller değişmiştir. çünkü nefsini temizleyen insan artık nefsinin esiri değil, onun efendsisidir. yani artık ondan emir almaz aksine ona emir verir. tabi nefsi temizlemek o kadar kolay bir durum değildir. işte merhameti sonsuz allah c.c. burda kuluna oolan merhametinden insanoğluna nefsini temizleme yolunda bir arkadaş bir yoldaş bir yardımcı tayimn etmiş vede ona akıl adını vermiştir. bakın büyük alim büyük hak aşığı imamı gazali rahmetullahi aleyj bunu şu misali ile ne güzel dile getiriyor. mubarek insan bedenini bir ülkeye benzetiyor. her ülkede bu ülkeyi yöneten bir padişah ve padişahın kararlarında ona destekçi olan onu yeri geldiğinde hata yapmaktan koruyan ve tavsiyelerde bulunan birde vezir vardır. işte imamaı gazali hz leride beden ülkesinin padişahı olarak insan "gönlünü" bu padişaha karalarında yardımcı olarak tayin edilmiş vezir olarak ise "akıl" ı misallendiriyor. zira bir ülkede vezir nederse desin son kararı verecek olanda yine padişah değilmidir? neyse dostlar ben tasavvuf meraklısı bir insan olduğum için işin içine tasavvuf girince biraz konuyu uzatıyorum hakkınızı helal edin. size bir zamanlar yazmaya başladığım uyanış adını verdiğim kittabımdan bir kısa kesit aktarararak yazımı bitirmek istiyorum.

[JUSTIFY]¨ [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Hiçbir gözün hiçbir gözü görmediği kapkaranlık bir odada yolunu bulamayıp sürekli sağa sola çarparak her yarini yara bere içerisinde bırakan bir insan ışığa ne kadar ihtiyaç duyar değil mi? İşte biz aciz kulların bu insandan hiçbir farkımız yoktur. Zira o karanlık oda bizim günahlarla karatmış olduğumuz gönlümüz, bizi aydınlatacak olan o ışık(nur)sa zikirdir.

her bilenin üstünde mutlaka bir bilen vardır...
(Bu Mesaj 05-09-2008 10:18 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : real.)
05-09-2008 10:12 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla Forum'a Git: