Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)

SGK İlişiksiz belgesi nasıl alınır?
Konuyu Açan Kişi: aycan
Cevap Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 13972

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SGK İlişiksiz belgesi nasıl alınır?
Yazar Mesaj
aycan
Moderators
*****
Mesajlar: 1,240
Tarih: Nov 2007
Üye no: 618
Nerden: İSTANBUL
Rep Puanı: 9
Mesaj: #1
SGK İlişiksiz belgesi nasıl alınır?
İhale konusu işler ve bina inşaatı işyerleri ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda işverenin Kuruma borcunun bulunmaması kaydıyla ilgili makama verilmek üzere Ünitece düzenlenen soğuk damgalı belge “İlişiksizlik Belgesi”dir.

ilişiksizlik belgesi alınması gereken özel bina inşaatları ile ihale konusu işlerde Sosyal Güvenlik Kurumu’na borcunun olup olmadığının anlaşılması için yapılacak asgari işçilik uygulamalarında;

a) İşyerinin tescilli bulunduğu Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüğü’nde kayıt ve belge incelemesi yapılmadan sadece Ünitedeki belgelerle ilgili dosya memurunca yapılacak araştırma (ön değerlendirme) sonucuna göre ilişiksizlik belgesi alınması,

b) SGK Müfettişince yapılacak kayıt ve belge incelemesi sonucunda düzenlenecek rapora göre ilişiksizlik belgesi alınması veya

c)Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler İle Yeminli Mali Müşavirlerce düzenlenecek rapora göre ilişiksizlik belgesi alınması, şeklindedir.

Yaptığı iş neticesinde ihale makamından teminatı almak veya ruhsat makamından ruhsatını almak amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan İlişiksizlik belgesi almak isteyen işveren işin yürütüldüğü veya iş için tescil edilmiş işyeri dosyasının olduğu SGK merkez veya il müdürlüklerine ’ne aşağıdaki dilekçe ile müracaat edilir.

Örnek Dilekçe:

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

………… İL/MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜNE

………………………….

Müdürlüğünüzde işlem gören …………………… sicil numaralı işyeri dosyasından dolayı …………Belediyesi tarafından Kurumunuza borcumuzun olmadığına dair resmi bir yazının ibrazı istenilmektedir.

Söz konusu işyerimizden dolayı Kurumunuza en son tarih itibariyle borcumuzun olmadığına ilişkin yazının verilmesini arz ederim.…../…../201..

İşveren

ADRES :

…………………………………………………………

LİNKEDİN
http://www.linkedin.com/profile/edit?trk...b_pro_top]

Zaman kimseyi beklemez...
11-05-2010 11:38 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla Forum'a Git: