Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)

Test yöntemiyle uygulanan sınavlar için taktik...
Konuyu Açan Kişi: ParaderevoLT
Cevap Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 1286

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test yöntemiyle uygulanan sınavlar için taktik...
Yazar Mesaj
ParaderevoLT
Administrators
*******
Mesajlar: 10,681
Tarih: Jul 2007
Üye no: 1
Nerden: İstanbuL
Rep Puanı: 33
Mesaj: #1
Test yöntemiyle uygulanan sınavlar için taktik...
Test yöntemiyle uygulanan sınavlar için taktik vereceğim daha öncede forum sayfamızda açıklamıştım.

Vereceğim taktiğin hiç bir resmiyeti yoktur ve sorumluluk bana veya siteye ait değildir.

Taktik %100 başarılıdır. Uygulamak isteyen uygulayabilir. Yanlışın doğruyu götürmediği sınavlarda uygulanabilir.

Test sınavlarında genelde 5 şık bulunur abcde şıkları sınavdaki soru sayısının ise 30 olduğunu varsayıyorum. Soruların doğru şıkları genellikle eşit şekilde dağıtılır. Yani 30 soruluk bir sınavda 6-7 tane a şıkkı 5-6 tane b şıkkı şeklinde ayarlanır. Bu durumu nasıl fırsata çeviririz; sınava girdik ilk önce çok emin olduğumuz soruları cevaplandırız sayarız 13-14 sorudan eminiz ve 15 soru yaparsak bizim için yeterli. Geriye kalan soruları işaretlediğimiz şıklara göre cevaplıyoruz yukarda anlattığım gibi hangi şıktan daha az cevap vermişsek o şıkkı işaretliyoruz yani e şıkkı bitane işaretlemişiz bu durum kalan 16-17 soruyu e şıkkı yapıyoruz. Bu 16-17 sorudan en az 3-4 doğru soru daha çıkacaktır ve amacımız olan 15 neti fazlasıyla elde edeceğiz.



Daha somut olması açısından arkadaşımla yaşadığım olayı anlatmak istiyorum. Açıköğretim sınavından önce her ikimizinde 18 nete ihtiyacı var 18 net olmazsa sınıfta kalıyoruz. Yukardaki taktiği anlattım ben böyle yapacağım dedim o ise ben soruları cevaplamaya çalışacağım dedi. Sınava girdik 15 tane sorunun cevabından eminim geriye kaldı 3 soru şıklarımı saydım en c şıkkı var kalan 15 soruyu c şıkkı yapıp çıktım. Arkadaşım ise 16 emin olduğu cevabı olmuş. Kalan soruları ise okuyarak cevaplamış yani sallamış. Sonuç ise ben 19 netle geçtim arkadaşım ise 17 net ile hem dersten kaldı hem de sınıfta kalarak bir sene tekrar etti.

Bu taktiğin Spk’nın yeni sınav sisteminde çok işime yarayacağını düşünmekteyim. 25 sorudan 15 tane yapınca 60 alıyorsunuz eğer 15 netiniz olursa emin olduğunuz bu taktiği uygulayarak 3 soru tuttursanız 12 puan yapar buda 72 almanız sağlar veya 13 soru yaptınız 60 almanızı sağlayabilir.

Taktiği uygulayıp uygulamamk sizin elinizde benim yazdıklarım sadece bir fikir.Sizinde taktikleriniz var ise alt kısımda yorumlayabilirsiniz.

Technical support unit Ofline

New Personal Website =>>> SMMM Selahattin Şahin
15-12-2011 11:46 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 



Forum'a Git: